Навчальні екскурсії

Мандрівка стежками рідного краю     

   З метою національно-патріотичного виховання учнів, вивчення історії рідного краю 17 жовтня 2019 року для учнів та педагогічних працівників була організована навчально-пізнавальна екскурсія маршрутом: Ужгород – Чинадієво – Синяк – Карпати – Квітка Полонини - Сонячне Закарпаття – Ужгород.
    Перша зупинка –Чинадіївський замок (інша назва замок «Сент-Міклош») - пам'ятка архітектури XIV-XIX століть. Розташований у смт Чинадієво, що поблизу міста Мукачево Закарпатської області. На місці, де розташований замок, долина річки Латориця звужується, гори обступають шлях зусібіч. Порівняно недалеко звідси розташований перевал, так звані «Руські Ворота», через який угорські королі водили свої війська на Галичину. На першому, відреставрованому, поверсі фортеці є шість кімнат і зала з великим вестибюлем. Тепер тут розташовані експозиції кельтської та скіфської культур, а також портрети усіх власників замку. Другий поверх схожий за плануванням — шість малих кімнат, велика зала і довгий коридор. Також у замку є декілька «таємних переходів» — подвійних стін, котрі господарі з радістю показують відвідувачам.
    Друга зупинка - санаторій «Синяк». В історичних документах цілюще Синяцьке джерело вперше згадується у XVIII столітті. Ще в ті далекі часи, випасаючи тут отару, вівчарі помітили, що їхня худоба ніколи не хворіє. То ж полетіли чутки про божественну силу Синяцького джерела і потягнулися сюди хворі і стражденні з усіх Карпат. Популярність і слава Синяцького курорту зростала нестримно. Використання мінеральної води у санаторно-курортному лікуванні починається з 1832 року, коли на розпорядження адміністрації графського маєтку було збудовано примітивну «купіль». Наприкінці минулого століття було лише 16 примітивних кабін для прийому мінеральних ван. У 1936 році за ініціативи німецьких графів Шенборнів тут будують комфортабельну купальню, а у 1939 році — душове відділення. Свідком тих часів височить старовинна будівля лікувального корпусу — архітектурна окраса санаторію. А різьблені дерев'яні сходи, на яких добре видно графський герб, можна вважати музейним експонатом. Місцеві сірководневі джерела мають характерний синюватий відтінок. Мабуть, саме тому і Синяцька долина, і річка Синявка, і сам санаторій отримали відповідну назву. Цілющі властивості тутешньої мінеральної води, подібні до сочинської Мацести.
    Третя зупинка - Парк санаторію «Карпати». Це пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Розташований на території санаторію «Карпати», що біля села Карпати Мукачівського району Закарпатської області. Площа парку 19 га. Закладений у 1848 році у ландшафтному стилі з цінних декоративних порід рослин, має наукове значення.
Парковий ставок.
     В парку зростає понад 50 видів цінних і декоративних рослин, таких як сосна Веймутова, бук пурпуролистий, гліцинія китайська, аристолохія, оцтове дерево, сосна австрійська, сосна кедрова, дуб європейський, тюльпанове дерево, самшит вічнозелений, ялина та інші.
   У парку розташований мисливський палац графів Шенборнів, побудований у готичному стилі. У центрі парку міститься декоративний ставок, що живиться гірськими потоками, вкритий листям і білим лататтям. Його контури нагадують абрис Австро-Угорської імперії. Парк прикрашений парковою скульптурою ведмедиці з ведмежатами й оленя, а також різьбленими статуями з дерева. В північній його частині діє бювет з мінеральною водою «Поляна Купель» та є «Джерело Краси» з цілющою водою.
    Четверта зупинка - санаторій «СонячнеЗакарпаття», найбільший у Закарпатській області. Спеціалізується на лікуванні захворювань органів травлення і порушень обміну речовин. Розташований у Свалявському районі, на межі сіл Поляна та Яківське, на березі річки Пиня, на місці колишнього мисливського будинку графа Шенборна-Бухгейма. Визнана кращою в Європі бальнеологічною гастроентерологічною і кліматолікувальною здравницею.

Екскурсія в парк Шенборна  

     З метою національно-патріотичного виховання учнів, вивчення історії рідного краю 15 грудня 2017 року для учнів та педагогічних працівників  організовала навчально-пізнавальну екскурсію маршрутом: Ужгород- туристичний комплекс Воєводино.
   
    За 30 кілометрів від Ужгорода розташувався парк Шенборна, який по праву називають портал між 2 епохами Закарпаття: Австро-Угорщиною та сучасною Україною. Це 12 гектарів зі спорудами та вулицями, що відтворюють ХІХ століття, коли Закарпаття було повноправною частиною Австро-Угорщини. Місцина приваблива не лише для любителів історії та краєзнавства. Тут запросто можна відчути всю «європейськість» регіону.     У сучасному парку Шенборн, який був відтворений в 2013 році до 285-ї річниці передачі імператором Австро-Угорської Імперії закарпатських земель в дар роду Шенборнів, можна прогулятися широкими алеями, помилуватися водною гладдю озера, пройтися усіма 12 містками, які символізують 12 знаків Зодіаку, подивитися в Кельтському саду календар друїдів і відвідати діючий водяний млин. 


Мандрівка стежками рідного краю

   З метою національно-патріотичного виховання учнів, вивчення історії рідного краю 07 жовтня 2016 року для учнів та педагогічних працівників була організована навчально-пізнавальна екскурсія маршрутом: Ужгород – о. Синевир Міжгірського району - Ужгород. 

    Перша зупинка: с. Пилипець, водоспад Шипіт, який причаївся серед крутих скель та лісів на північних схилах Полонини Боржави, там, де височіє гора Гемба. Водоспад Шипіт - одне з семи природних чудес України - найкрасивіший водоспад Закарпаття, який причаровує всіх своєю незвичайною природною красою. З підземного джерела на горі Великий Верх (1598м) починає свій шлях униз мальовничою ущелиною невеликий потічок Плошанка. Його води несуть свіжість і прохолоду. Падаючи численними мальовничими каскадами з 14-ти метрової висоти кришталево чиста вода розбивається об каміння утворюючи міріади діамантових краплинок, що переливаються дивовижними барвами у променях карпатського сонця. Іноді тільки несамовитий рев води може підказати, що поблизу є потік з мальовничим водограєм. Учні зворушливо споглядали це мальовниче місце.

  Друга зупинка: о.Синевір - найбільше озеро Українських Карпат, яке входить до складу Національного природного парку «Синевир». Краєвиди відзначаються надзвичайною мальовничістю й величністю. Стрімкі схили, вкриті стрункими ялинами, вік яких становить 140—160 років, спадають прямо до водної поверхні. Посередині озера розмістився, немов зіниця блакитного ока, невеликий острівець площею всього кілька метрів. Звідси і народна назва озера - Морське Око. 






   Третя зупинка: місце прекрасної та неповторної фауни Карпат - реабілітаційний центр бурого ведмедя, який входить до національного парку «Синевир». Вольєр реабілітаційного центру бурих ведмедів розташовано на ділянці лісу 12 га. Працівники Центру реабілітації бурого ведмедя в НПП «Синевир» спорудили «ігрові конструкції» для пришвидшення адаптації тварин до умов їх утримання. Також проводяться тренінги для того, щоб ведмеді швидше звикали до нових умов життя. 
   Вся подорож супроводжувалась цікавими розповідями  про історію місцевості Воловеччини та Міжгірщини. Учні розширили свої знання через почуте та живе споглядання минулого та сьогодення краю.

Екскурсія в Центр Европи

    22 травня 2015 року  була організована навчально-тематична екскурсія до об’єктів історико-культурної спадщини місцевого значення за маршрутом: Ужгород - с.Ділове Рахівського району, де знаходиться Центр Европи. 
    Перша зупинка: Красне Поле – меморіал пам’яті Карпатської України 1939 року. Учні зворушливо споглядали місце, де увіковічена історична пам’ять наших земляків у боротьбі за незалежність Карпатської України в складі єдиної України. 
   Друга зупинка: с.Ділове, Рахівського району, де ще у 1867 році світовим географічним товариством був встановлений знак, як символ Центру Европи. Учні відчули атмосферу економічного, соціального життя нашого краю в поєднанні минулого та сьогоднішнього, свою відповідальність за продовження прагнень історії на сучасному етапі – входження до Євросоюзу.
    Третя зупинка: унікальна географічна природна місцевість Закарпаття - Нарцисова долина, яка приваблює око чудодійної сили природи та рекреації нашого краю. Учні із задоволенням відвідали музей Нарцисової долини, познайомилися із легендами рідного краю.

Немає коментарів:

Дописати коментар