Позакласні заходи

 ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Щорічно 20 лютого українське суспільство відзначає День пам’яті Героїв Небесної Сотні. «Герої не вмирають!» – саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів і дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

 З метою вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні  20 лютого 2023 року в закладі освіти  провела годину пам’яті  на тему: «Герої не вмирають».
Цього ж дня здобувачі освіти поклали квіти до Меморіалу загиблим бійцям 128-ї гірсько-штурмової бригади на площі  імені Віталія Постолакі. На меморіалі  викарбувані 18 прізвищ героїв, загиблих під час військових дій на сході України. Усі вони – жителі  Ужгорода та Чопа, а також Ужгородського району. Всі вони залишатимуться у наших серцях як найкращі сини України, адже подвиг Героїв не вмирає!


ІСТОРИЧНИЙ УРОК З НАГОДИ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

30 січня 2023 року  в  нашому закладі освіти  провела  історичний урок «Пам’ятаємо Крути. Розповіла здобувачам освіти про ті жахливі часи, які відбулися у січні 1918 року на залізничній станції Крути,  провела історичні паралелі між подіями початку  1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність. 

27 січня 2022 року  в провела урок мужності «Хто загинув за Вкраїну, буде жити у віках».



ДЕНЬ СОБОРНОСТІ – ОДНА З НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

День Соборності займає особливе місце в історії становлення України, оскільки саме 22 січня 1919 року у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори. На них був проголошений Акт Злуки (об’єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу, з єдиним державним гербом  – тризубом.
23 січня 2023 року  провела з учнями бесіду на тему «Україна Соборна». 
21 січня 2022 року провела круглий стіл на тему «Єднання заради Незалежності».

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

25 листопада 2022 року  провела виховний захід, присвячений пам’яті жертв Голодоморів 22-23, 32-33, 46-47 років.

Після страшної трагедії минуло багато років, але біль за свій постраждалий народ з кожним роком стає все більша і більша. Скільки померло від голоду та не народилось наших земляків, внаслідок нелюдської політики сталінського режиму!

23 листопада 2021 року провела захід-реквієм «Згадайте нас – бо ми колись жили…». Тема історичної пам’яті з кривавими сторінками надзвичайно болюча.

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

День Гідності та Свободи – свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).
З нагоди цього свята 21 листопада 2022 року провела виховну годину на тему: «Україна – країна нескорених!».
18 листопада 2021 року  провела захід до Дня Гідності і Свободи під гаслом «Вільні творять майбутнє!». 

ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

14 жовтня, у християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці святкують День захисників і захисниць України та День козацтва.
17 жовтня 2022 року провела виховну годину на тему «Вони завжди будуть у наших серцях», метою якої стало формування в здобувачів освіти розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», плекання громадянських якостей, почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни усіх поколінь та історичних віх.
13 жовтня 2021 року провела виховну годину на тему «Уклін вам, Захисники України!»


Проведення конкурсу стінних газет на правову тематику

Свято вишиванки

   18 травня 2018 року в співпраці з бібліотекарем училища Петренко С.Д. провела свято вишиванки під назвою: «Українські вишиванки - наче райдуги світанки».

    Учасники свята говорили про вишивку, звичаї та обряди українського народу з переглядом відеороликів «Вишиванка», «Пісня про рушник», «Два кольори» та «Вишиванка моя Україна».    Проведення такого свята продемонструвало, що всі присутні відчули себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу. 

Інформаційна година «18 травня 1944 року - трагічна дата в історії кримськотатарського народу»

    18 травня 2018 року виповнюється 74 роки з дня депортаціії кримськотатарського народу з Криму. Саме в цей день, 18 травня 2018 року  провела інформаційну годину, присвячену Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Учням отримали історичні факти про депортацію кримськотатарського народу та річницю трагедії в зв’язку з анексією Криму Росією.
    Вшанування на загальнодержавному рівні пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу за відновлення їхніх прав набуває важливого українського та міжнародного значення.

Урок-пам’яті до Дня пам’яті та примирення
    Багато років минуло з часів Другої світової війни, виросли нові покоління, але пам'ять про війну залишиться в наших серцях, бо неможливо забути біль і страждання, що випали на долю наших дідів і прадідів. Їх подвиг в ім'я майбутнього не забудеться ніколи. 
  5 травня 2018 року  спільно з бібліотекарем Петренко С.Д. провела урок-пам’яті з переглядом фотоматеріалів про людей, які воювали в регулярних арміях або були партизанами, пройшли всю війну. І хоч би де перебували українці та вихідці з України, вони пліч-о-пліч з іншими народами воювали проти нацизму. Під час бесіди акцент. 
  Україна обрала європейський шлях розвитку, що передбачає прийняття європейських моральних і культурних цінностей. Європейський підхід – це передусім вшанування пам’яті усіх жертв війни для недопущення подібних трагедій у майбутньому.


Хроніки Української революції»
   У березні 2017 року виповнюється 100-ліття від початку Української революції 1917-1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації. 
    З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності 20 березня 2017 року в актовій залі училища провела тематичний захід, присвячений 100-літтю Української революції 1917-1921 років на тему: «Хроніки Української революції». 
    Історія боротьби за державне відродження України свідчить, що успіх міг бути досягнутий у важкий період 1917-1920 pоків тільки за умов згуртованості народу, його солідарності. На жаль, цього не трапилося. Лише опора на власні сили могла призвести до перемоги, а вона досягалася перш за все забезпеченням згоди в Україні. Підсумували захід переглядом історичного документального фільму під назвою «Українська революція. За спогадами Всеволода Петріва».

«Утворення Карпатської України – зразок єдності народу в боротьбі за волю»        

    15 березня 2017 року провела тематичний захід із відзначення 78-річниці проголошення Карпатської України з переглядом відеороликів про Августина Волошина під назвою: «Трагедія Карпатської України».  Ознайомила учнів із історичними подіями, які відбувались на Закарпатті в березні 1939 року, розповіла про карпатських січовиків, причини появи і припинення існування державного утворення Карпатської України, про всебічну діяльність Героя України.

Урок - реквієм «На варті наших душ - Небесна Сотня»
    20 лютого 2017 року відбувся урок-реквієм, присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні на тему: «На варті наших душ-Небесна Сотня», В кабінеті суспільних дисциплін зібралися учні, педагогічні працівники, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито в мирний, цивілізований час, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 р.- лютий 2014 р.), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Учні декламували патріотичні вірші, переглядали відеоролики загиблих на Майдані молодих людей та хвилиною мовчання вшанували невмирущу пам'ять про загиблих воїнів Небесного Війська. 

 Година історичної пам’яті «Герої Крут – для нащадків взірець» 

    29 січня Україна відзначає День пам’яті героїв Крут.  99 років тому, в бою під Крутами молоді захисники Української Народної Республіки - 300 київських студентів, гімназистів та юнаків військової школи поклали свої голови, власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського державотворення. 
    Шануючи світлу пам’ять борців за незалежність, 27 січня 2017 року провла годину історичної пам’яті  на тему: «Герої Крут – для нащадків взірець» у співпраці з бібліотекарем училища Петренко С.Д.
   Присутні з цікавістю слухали розповідь  про юнаків, які віддали своє життя за волю, незалежність і єдність України, після чого переглянули відеоролик «Лист без конверта». 
Була створена книжкова виставка на тему: «Згадаймо Крути сьогодні», присвячена трагічним подіям, присвячених героям Крут. 

Урочисте дійство до Дня Соборності та Свободи України: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»
   
    20 січня 2017 року провела захід до Дня Соборності України  у співпраці збібліотекарем. Учні з цікавістю слухали розповідь викладача про виникнення свята Соборності, історичні факти рідного краю, пов’язані з цією подією, Конгрес патріотичних сил, який відбувся 21 січня 1919 року в м. Хусті, де було обрано представників від русинського краю для участі в Акті Злуки на Софіївській площі в м. Києві. 
  Присутні переглянули відеоролик про Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки у соборну Україну та презентацію на тему: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». 


«Немов прокляття, ожива Рік тридцять третій... » 
    Голодомор 1932–1933 років в Україні – одна з найжахливіших національних трагедій та наймасштабніших гуманітарних катастроф в історії людства. 
   24 листопада 2016 року ву співпраці з бібліотекарем Петренко Світланою Дмитрівною для учнів І-ІІІ курсів в актовій залі училища провела історико-пізнавальну годину: «Немов прокляття, ожива Рік тридцять третій...» з переглядом презентаційних матеріалів, використовуючи музичний супровід пісні Оксани Білозір «Свіча». 
 
Проведений захід - це данина пам’яті жертвам Голодомору. Усе це ми маємо розуміти і пам‘ятати. Лише розум і добра пам‘ять можуть вберегти Україну від фатальних помилок.

Бесіда до 40-річниці Гельсінської групи
10 листопада 2016 року в актовій залі училища провела захід, присвячений громадсько-політичній та правозахисній діяльності Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод.  Розповіла учням училища про Рух Опору в Україні, шістдесятників, дисидентів, опозицію, Гельсінську Спілку та її учасників, використовуючи презентаційні матеріали. 

Відзначення 72-річниці визволення Закарпаття від фашистських загарбників

До відзначення 72-річниці визволення Закарпаття від німецько-фашистських загарбників в роки Другої світової війни (1939-1945рр.) 27 жовтня 2016 року провела з учнями училища тематичну виховну годину на тему: «Пам’ять полеглим – шана живим». У вступній бесіді  наголосила на актуальність даної дати – визволення м. Ужгорода та всього краю від фашистів, розповіла про стратегічні плани ворога надовго закріпитися в Карпатському регіоні, трагічні події того часу. Учні з цікавістю слухали розповідь викладача про визволителів України та нашого рідного Закарпаття. 






Немає коментарів:

Дописати коментар