Позакласні заходи

Проведення конкурсу стінних газет на правову тематику

Свято вишиванки

   18 травня 2017 року в співпраці з бібліотекарем училища Петренко С.Д. провела свято вишиванки під назвою: «Українські вишиванки - наче райдуги світанки».

    Учасники свята говорили про вишивку, звичаї та обряди українського народу з переглядом відеороликів «Вишиванка», «Пісня про рушник», «Два кольори» та «Вишиванка моя Україна».    Проведення такого свята продемонструвало, що всі присутні відчули себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу. 

Інформаційна година «18 травня 1944 року - трагічна дата в історії кримськотатарського народу»

    18 травня 2017 року виповнюється 73 роки з дня депортаціії кримськотатарського народу з Криму. Саме в цей день, 18 травня 2017 року  провела інформаційну годину, присвячену Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Учням отримали історичні факти про депортацію кримськотатарського народу та річницю трагедії в зв’язку з анексією Криму Росією.
    Вшанування на загальнодержавному рівні пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу за відновлення їхніх прав набуває важливого українського та міжнародного значення.

Урок-пам’яті до Дня пам’яті та примирення
    Багато років минуло з часів Другої світової війни, виросли нові покоління, але пам'ять про війну залишиться в наших серцях, бо неможливо забути біль і страждання, що випали на долю наших дідів і прадідів. Їх подвиг в ім'я майбутнього не забудеться ніколи. 
  5 травня 2017 року  спільно з бібліотекарем Петренко С.Д. провела урок-пам’яті з переглядом фотоматеріалів про людей, які воювали в регулярних арміях або були партизанами, пройшли всю війну. І хоч би де перебували українці та вихідці з України, вони пліч-о-пліч з іншими народами воювали проти нацизму. Під час бесіди акцент. 
  Україна обрала європейський шлях розвитку, що передбачає прийняття європейських моральних і культурних цінностей. Європейський підхід – це передусім вшанування пам’яті усіх жертв війни для недопущення подібних трагедій у майбутньому.


Хроніки Української революції»
   У березні 2017 року виповнюється 100-ліття від початку Української революції 1917-1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації. 
    З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності 20 березня 2017 року в актовій залі училища провела тематичний захід, присвячений 100-літтю Української революції 1917-1921 років на тему: «Хроніки Української революції». 
    Історія боротьби за державне відродження України свідчить, що успіх міг бути досягнутий у важкий період 1917-1920 pоків тільки за умов згуртованості народу, його солідарності. На жаль, цього не трапилося. Лише опора на власні сили могла призвести до перемоги, а вона досягалася перш за все забезпеченням згоди в Україні. Підсумували захід переглядом історичного документального фільму під назвою «Українська революція. За спогадами Всеволода Петріва».

«Утворення Карпатської України – зразок єдності народу в боротьбі за волю»        

    15 березня 2017 року провела тематичний захід із відзначення 78-річниці проголошення Карпатської України з переглядом відеороликів про Августина Волошина під назвою: «Трагедія Карпатської України».  Ознайомила учнів із історичними подіями, які відбувались на Закарпатті в березні 1939 року, розповіла про карпатських січовиків, причини появи і припинення існування державного утворення Карпатської України, про всебічну діяльність Героя України.

Урок - реквієм «На варті наших душ - Небесна Сотня»
    20 лютого 2017 року відбувся урок-реквієм, присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні на тему: «На варті наших душ-Небесна Сотня», В кабінеті суспільних дисциплін зібралися учні, педагогічні працівники, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито в мирний, цивілізований час, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 р.- лютий 2014 р.), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Учні декламували патріотичні вірші, переглядали відеоролики загиблих на Майдані молодих людей та хвилиною мовчання вшанували невмирущу пам'ять про загиблих воїнів Небесного Війська. 

 Година історичної пам’яті «Герої Крут – для нащадків взірець» 

    29 січня Україна відзначає День пам’яті героїв Крут.  99 років тому, в бою під Крутами молоді захисники Української Народної Республіки - 300 київських студентів, гімназистів та юнаків військової школи поклали свої голови, власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського державотворення. 
    Шануючи світлу пам’ять борців за незалежність, 27 січня 2017 року провла годину історичної пам’яті  на тему: «Герої Крут – для нащадків взірець» у співпраці з бібліотекарем училища Петренко С.Д.
   Присутні з цікавістю слухали розповідь  про юнаків, які віддали своє життя за волю, незалежність і єдність України, після чого переглянули відеоролик «Лист без конверта». 
Була створена книжкова виставка на тему: «Згадаймо Крути сьогодні», присвячена трагічним подіям, присвячених героям Крут. 

Урочисте дійство до Дня Соборності та Свободи України: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»
   
    20 січня 2017 року провела захід до Дня Соборності України  у співпраці збібліотекарем. Учні з цікавістю слухали розповідь викладача про виникнення свята Соборності, історичні факти рідного краю, пов’язані з цією подією, Конгрес патріотичних сил, який відбувся 21 січня 1919 року в м. Хусті, де було обрано представників від русинського краю для участі в Акті Злуки на Софіївській площі в м. Києві. 
  Присутні переглянули відеоролик про Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки у соборну Україну та презентацію на тему: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». 


«Немов прокляття, ожива Рік тридцять третій... » 
    Голодомор 1932–1933 років в Україні – одна з найжахливіших національних трагедій та наймасштабніших гуманітарних катастроф в історії людства. 
   24 листопада 2016 року ву співпраці з бібліотекарем Петренко Світланою Дмитрівною для учнів І-ІІІ курсів в актовій залі училища провела історико-пізнавальну годину: «Немов прокляття, ожива Рік тридцять третій...» з переглядом презентаційних матеріалів, використовуючи музичний супровід пісні Оксани Білозір «Свіча». 
 
Проведений захід - це данина пам’яті жертвам Голодомору. Усе це ми маємо розуміти і пам‘ятати. Лише розум і добра пам‘ять можуть вберегти Україну від фатальних помилок.

Бесіда до 40-річниці Гельсінської групи
10 листопада 2016 року в актовій залі училища провела захід, присвячений громадсько-політичній та правозахисній діяльності Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод.  Розповіла учням училища про Рух Опору в Україні, шістдесятників, дисидентів, опозицію, Гельсінську Спілку та її учасників, використовуючи презентаційні матеріали. 

Відзначення 72-річниці визволення Закарпаття від фашистських загарбників

До відзначення 72-річниці визволення Закарпаття від німецько-фашистських загарбників в роки Другої світової війни (1939-1945рр.) 27 жовтня 2016 року провела з учнями училища тематичну виховну годину на тему: «Пам’ять полеглим – шана живим». У вступній бесіді  наголосила на актуальність даної дати – визволення м. Ужгорода та всього краю від фашистів, розповіла про стратегічні плани ворога надовго закріпитися в Карпатському регіоні, трагічні події того часу. Учні з цікавістю слухали розповідь викладача про визволителів України та нашого рідного Закарпаття. 


Урок пам’яті до 75-роковин трагедії Бабиного Яру
 
Українська та світова спільнота у вересні 2016 року відзначає 75-ту річницю початку подій у Бабиному Ярі, що є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами яких стали мільйони людей. Бабин Яр - це трагедія всього людства, бо в ньому була потоптана людська гідність і перекреслена найвища цінність людського життя. 
29 вересня провела урок пам’яті «Попіл Бабиного Яру стукає в наші серця». Розповіла про події, пов'язані з трагедією в Бабиному Яру, який став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян. Під час німецької окупації Києва у 1941-1943 роках було розстріляно від 100 до 150 тисяч осіб, дві третини з яких були євреї. 
Після вступної бесіди учні переглянули документальний фільм «Дети из бездны. Прерванное молчание».Немає коментарів:

Дописати коментар